ul. Pomorska 22, 14-300 Morąg
530 307 402
PRALNIA TARA
Przyjmujemy zlecenia każdej wielkości zarówno w pralni
jak też z odbiorem od klienta. TARA to firma rodzinna, 
ekologiczna i po prostu fajna. 
PRALNIA W TECHNOLOGII WET-CLEANING
WET-CLEANING to nowoczesna metoda prania wodnego, opracowana dla garderoby wykonanej ze wszystkich rodzajów tkanin. System zawiera kilkanaście różnych programów, które charakteryzują się różnymi opcjami dozowania środków chemicznych, czasem prania, płukania, wirowania przy zastosowaniu rożnych temperatur na poszczególnych etapach prania. W systemie zastosowano nowoczesne rozwiązania w zakresie suszenia, nie niszczące garderoby i jej formy.

Coraz więcej garderoby przyjmowanej do pralni chemicznej możemy, a nawet powinniśmy wyprać w wodzie. Znakomite efekty usuwania brudu, miły zapach, miły dotyk oraz ekologia – to główne zalety systemu WET-CLEANING. W systemie tym możemy prać odzież do tej pory klasyfikowaną tylko i wyłącznie do prania chemicznego (spodnie, garnitury, garsonki, płaszcze, odzież sportową, zasłony, koce) oraz inne delikatne artykuły wykonane z wełny, angory, jedwabiu, tkaniny wiskozowej itp.

WET-CLEANING nie stosuje rozpuszczalników organicznych, a raczej niewielkie ilości wody i specjalne detergenty. W przeciwieństwie do pralek domowych, unika się energicznego, mechanicznego ruchu bębna – co oznacza, że w ten sposób można też czyścić delikatną odzież. Kurczenie się materiału podczas procesu czyszczenia jest uniemożliwione dzięki krótkiemu praniu w niskiej temperaturze przy niewielkich, mechanicznych ruchach i przez dodanie specjalnych środków piorących. Chroniące włókna składniki detergentu mogą zapobiec rozciąganiu się włókien oraz kurczeniu się wełny.

Następujące rodzaje tkanin nadają się do prania funkcją WET-CLEANING:

Odzież lub elementy z wełny, angory, jedwabiu i wiskozy
Garnitury, garsonki, strój wieczorowy, strój ślubny
Odzież sportowa i ubrania przeciwdeszczowe z systemami membranowymi
Kurtki i płaszcze (w tym puchowe)
Pościel (kołdry i pościel wełniana, puchowa i syntetyczna)
Zasłony, flagi
Odzież ochronna (straż pożarna, roboty drogowe, itp.)
Wszelkie powierzone nam produkty oddajemy w Państwa ręce uprasowane i odpowiednio uformowane (po procesie prania i suszenia, forma i kształt produktów zostaje przywrócona).
MAGIEL
Maglowanie czyli prasowaniem wielkopowierzchniowym, prostowaniem skręconych i wyłamanych w procesie prania lub użytkowania włókien tkaniny. Maszyna zwana Maglem w wysokiej temperaturze, odpowiedniej do danego typu tkaniny i z dużą siłą nacisku prasuje materiał za pomocą wałka prasującego. Maglowanie wykonywane w temperaturze od 100 -180 st. C stanowi pełną dezynfekcje temperaturową i bezkompromisowo zabija mikroskopijne roztocza w tkaninie. Dzięki maglowaniu bielizna pościelowa zyskuje również na estetyce.
Pralnia Tara oferuje usługę Magla oraz Prania z Maglem zarówno dla klientów detalicznych jak też branży hotelarskiej i gastronomicznej. Przyjmujemy zlecenia każdej wielkości zarówno w pralni jak też z odbiorem od klienta.
PRASOWANIE
Nie od dziś wiadomo, że prasowanie jest niezwykle czasochłonną i często znienawidzona czynnością wykonywaną w gospodarstwie domowym. Uruchamiając usługę prasowania garderoby na sztuki, pragniemy zaoszczędzić Państwa czas.
Na wyposażeniu pralni znajdują się specjalistyczne stoły i żelazka parowe, a nasza wykwalifikowana kadra pracowników, w sposób profesjonalny zadba o przywrócenie prawidłowego kształtu oraz wyrównanie wszystkich zagnieceń powierzonej nam garderobie. Usługa wyceniana jest od sztuki. Szczegółowe ceny znajdą Państwo w zakładce Cennik.

PRANIE SAMOOBSŁUGOWE
U nas również pranie samoobsługowe - nie płacisz za pranie od sztuki, tylko za tzw. wsad do pralki. A mamy te pralki różne – od pojemności 10 do 18 kilogramów. Wszystkie bardzo nowoczesne, wydajne i szybkie. Wystarczy godzina, by oprać się u nas od stóp do głów, co polecamy szczególnie turystom, odwiedzającym nasze miasto. A w ciągu tej godziny można u nas wypić kawę, pobuszować za darmo w internecie lub robić cokolwiek innego.
PRANIE NA TELEFON
Pranie na Telefon, to propozycja, która wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom. Oferta skierowana jest do osób aktywnych, zapracowanych i ceniących swój wolny czas. Zlecenia - Odbiór prania w ciągu maksymalnie 24 godzin od momentu zamówienia usługi. Czas realizacji usługi zależny od ilości i rodzaju przekazanego asortymentu. Usługa Prania na Telefon dedykowana jest dla klientów detalicznych oraz firm. Lubisz wygodę? Wciąż brakuje Ci czasu? Zamów usługę Prania na Telefon.
SPRZEDAŻ PROFESJONALNEJ CHEMII NIEMIECKIEJ
Odwiedzając naszą pralnie możecie Państwo zaopatrzyć się w oryginalną chemię niemiecką do prania. Oferowane proszki, żele, płyny do płukania i inne środki pralnicze zostały starannie wyselekcjonowane pod kątem najlepszej jakości, wydajności i ceny. Możecie Państwo wybierać wśród najlepszych produktów firmy Henkel, Procter&Gamble i Colgate-Palmolive. Cały asortyment został wyprodukowany w Niemczech i przeznaczony na rynek niemiecki. Robiąc zakupy w naszej pralni otrzymujecie Państwo gwarancje pochodzenia zakupionego produktu i jego jakości. Nieustannie poszerzamy oferowany asortyment.

ZAJMUJEMY SIĘ:
Praniem garderoby eleganckiej i fasonowej. Pranie wodne i czyszczenie chemiczne garniturów, garsonek, żakietów, spodni, sukienek, spódnic czy płaszczy. Kompletna usługa składa się z kilku etapów. W początkowej fazie garderoba jest dokładnie oglądana pod kątem plam i zabrudzeń, po czym następuje odplamianie za pomocą specjalistycznych narzędzi detaszerskich. Następnie ubrania są sortowane oraz czyszczone metodą chemicznie lub wodną oraz suszone. Ostatnim etapem jest nadanie garderobie ostatecznego kształtu.
Praniem odzieży puchowej, sportowej i membranowej. Pralnia realizuje usługę czyszczenia kurtek i płaszczy puchowych, odzieży sportowej i membranowej, kurtek z wypełnieniem syntetycznym.
Praniem sukni ślubnych i wieczorowych. Zajmujemy się profesjonalnym czyszczeniem kreacji wieczorowych. Posiadamy duże doświadczenie w praniu sukni ozdabianych koronkami, drogimi dodatkami pochodzenia naturalnego oraz elementami z tworzyw sztucznych.
Praniem i maglowaniem bielizny gastronomicznej oraz pościelowej. Oferujemy usługę magla oraz prania z maglem zarówno dla klientów detalicznych jak też branży hotelarskiej i gastronomicznej.
Praniem kołder, poduszek, śpiworów, Oferujemy pranie pościeli:, z wypełnieniem poliestrowym i wiskozowym, z wypełnieniem naturalnym-puchowym tj. piór kaczych i gęsich, z wypełnieniem antyalergicznym tj. bambusowym lub silikonowym, kołder i poduszek z wełny wielbłądziej i merynosów, z wypełnieniem poliestrowym i wiskozowym, naturalnym (z kaczych i gęsich piór), antyalergicznym (bambusowym i sylikonowym). Czyścimy również kołdry i poduszki wykonane wełny wielbłądziej i merynosów.
Praniem firan, zasłon i rolet. Pralnia Tara od samego początku swojej działalności z powodzeniem rozwijała technologie Prania Firan i Zasłon. Z wielką uwagą czyścimy dekoracje okienne, zważając na delikatne elementy dekoracyjne, konstrukcyjne, wszelkie usztywnienia z tworzyw sztucznych i metalowych. Nie ryzykuj, oddaje je Specjalistom. Usługa może zawierać: Pranie i Prasowanie Firan i Zasłon, Odbiór Firan i Zasłon z domu lub biura klienta, Zdjęcie i zawieszenia, Dodatkowe prasowanie Firan i Zasłon po powieszeniu u klienta
Praniem ubrań roboczych. Zajmujemy się profesjonalnym praniem ubrań roboczych. Cały proces prania dostosowujemy do rodzaju zabrudzeń wynikających z branży klienta. Kompleksowo pierzemy i czyścimy ubrania robocze i ochronne typu: ubrania pracowników produkcji, ubrania pracowników hoteli, restauracji, ubrania gastronomiczne i cateringowe, ubrania pracowników serwisów sprzątających, ubrania pracowników serwisów mechanicznych, ubranie lekarskie i pielęgniarskie, ubrania promocyjne, eventowe i reklamowe.
Praniem i czyszczeniem dywanów. Dywany w naszej pralni czyszczone są w basenie z wodą i odpowiednio dobranymi środkami piorącymi. Czyszczenie takim sposobem to nie to samo co pranie za pomocą odkurzacza piorącego. Oferujemy pranie dwustronne. Nasi klienci mają pewność, że dywany zostaną pozbawione nie tylko wszelkich zabrudzeń ale także zarodników pleśni, roztoczy, alergenów, złuszczonego naskórka, włosów czy sierści oraz moczu, kału i wymiocin pochodzących od ludzi i zwierząt domowych.
OFERTA DLA FIRM
Oferta skierowana do firm i instytucji, dla których najwyższy standard czystości, estetyki i higieny to codzienność. Oferujemy kompleksową obsługę wraz z odbiorem i dowozem powierzonego asortymentu własnym transportem.
Gwarantujemy wysoką jakość prania, niskie ceny oraz szybkie terminy realizacji zamówienia. Pierzemy i prasujemy odzież roboczą i służbową. Cenę, zakres usługi oraz termin jej wykonania zawsze ustalamy indywidualnie z Klientem. Wystawiamy faktury VAT. Aby poznać więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Dowiedz się więcej
Pralnia Tara, Ul. Pomorska 22, 14-300 Morąg
tel.: 530 307 402
tarapralnia@tarapralnia.pl
Design by KMprojekt.pl
phonemap-marker